Kosmetyki naturalne polskie

Polski rynek kosmetyczny rozwija się w zaskakującym tempie. Mamy wielu producentów nowo powstałych, które w bardzo krótkim czasie podbiły serca nie tylko Polaków, ale również klientów zagranicznych. Jedną z coraz bardziej docenianych gałęzi tego biznesu, są kosmetyki naturalne. Coraz więcej kobiet i mężczyzn jest świadomych zagrożeń i skutków, jakie może nieść niewłaściwa pielęgnacja, dlatego zaczynają zwracać większą uwagę na skład kupowanych kosmetyków. Warto wspomnieć, że polscy producenci kosmetyków naturalnych gwarantują nam nie tylko najlepszą jakość, ale również przystępne ceny.

Kosmetyki naturalne – co warto o nich wiedzieć?

Przede wszystkim istotna jest wiedza na temat zasad korzystania z nich, ponieważ różnią się one od zasad dotyczących zwykłych kosmetyków. Bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie kosmetyków naturalnych. Powinny znajdować się w miejscu o temperaturze pokojowej, które nie jest zbyt nasłonecznione oraz zbyt wilgotne. Termin przydatności również jest inny niż w przypadku zwykłych kosmetyków i trwa około 3 – 6 miesięcy. Najczęściej można to wyczytać z opakowania, na którym znajduje się specjalny, mały rysunek otwartego kremu z oznaczeniem, na przykład 3M, oznacza to, że krem po otwarciu można stosować przez maksymalnie 3 miesiące.

Popularne polskie marki kosmetyków naturalnych

1. Manufaktura miodu i mydła Ajeden – produkty mają doskonały skład, kremową konsystencję oraz doskonały zapach. Do produkcji mydeł używane są produkty naturalne, a więc miód z własnej pasieki oraz zioła z ogrodu, a także okolicznych łąk i lasów.

2. Allverne – firma oferuje doskonałe, naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy, takie jak mydła w kostce, kremy do rąk, płyny do higieny intymnej, pomadki ochronne, preparaty micelarne do oczyszczania twarzy czy balsamy do ciała i rąk.

3. CLOCHEE – kosmetyki w 100% naturalne, nie zawierają szkodłiwych substancji, takich jak oleje mineralne i pochodne ropy naftowej, alkoholu, silikonu, syntetycznych barwników czy kompozycji zapachowych. Formuła kosmetyków opiera się na surowcach naturalnych z ekologicznych upraw.

http://www.inaczejmowiac.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here