Otrzymanie kredytu na dowód jest bardzo ciekawą możliwością pozwalającą nam uniknąć wielu niepotrzebnych formalności, które często są skomplikowane. Jednak żeby tego dokonać, musimy spełniać określone warunki postawione przez bank wobec osób chcących się ubiegać o ten rodzaj finansowania.

Do podstawowych warunków, jakie należy spełniać, jest być obywatelem Polski, posiadanie adresu na terenie kraju oraz uzyskiwanie odpowiedniego dochodu ze źródła akceptowanego przez bank, który jest wolny od zajęć komorniczych bądź egzekucji. Ważne jest tutaj kwestia zamieszkania, gdyż po ustawowym zniesieniu obowiązku meldunkowego bank może wymagać od nas oświadczenia o adresie zamieszkania i korespondencyjnym.

Kolejnymi kluczowymi warunkami, które musimy niestety obowiązkowo wypełnić, aby móc ubiegać się o kredyt na dowód są wiarygodność i zdolność kredytowa.
Są one między innymi weryfikowane w BIK, dlatego też siłą rzeczy musi mieć pozytywną historię w tym rejestrze. Nie możemy mieć wpisu w BIK dotyczącego opóźnień w spłacie innych zobowiązań przekraczających 30 dni. Zdolność kredytowa natomiast jest obliczana jako stosunek naszego wynagrodzenia do posiadanych obciążeń, to znaczy rat innych kredytów oraz stałych miesięcznych opłat.

Jeżeli spełniamy wszystkie warunki wyżej wymienione, wówczas bank może z powodzeniem zaproponować nam kredyt, który uzyskamy na podstawie dowodu osobistego bez konieczności dokumentowania naszego zarobku czy też przedstawienia zaświadczeń od pracodawcy. W tym przypadku będziemy zobligowani jedynie do złożenia oświadczenia o tym, że uzyskujemy dochód w określonej wysokości z danego źródła, które to informacje bank może, ale nie musi potwierdzić telefonicznie u naszego pracodawcy.

Kredyt na dowód jest bardzo wygodnym i szybkim sposobem pozyskania środków na dowolny cel, zapewniającym do minimum formalności zachowaniu maksimum komfortu.

menis.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here