Ogrzewanie na podczerwień - najważniejsze kwestie i zalety

Ogrzewanie domu z zastosowaniem paneli grzewczych od pewnego czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nie każdy, jednak wie na czym ono dokładnie polega i jakie rodzaje fal podczerwieni mają w nim zastosowanie. Oto kwestie związane z tym zagadnieniem.

Czym się różnią fale podczerwieni?

Ogólnie wyróżnia się trzy fale podczerwieni, które różnią się długością. Są to:

– Krótkie fale podczerwieni, które dają jasną poświatę. Ma to miejsce w większości promienników na podczerwień, w których znajduje się lampa świecąca na czerwono. W zakresie ogrzewania osób, które znajdują się w pomieszczeniu tego typu fale uważane się za skutecznie. Nie ogrzewają, jednak samego pomieszczenia. Są też uznawane za powodujące znaczny dyskomfort odczuwany na skórze. Wynika to z penetracji tkanek skórnych, dlatego nie zaleca się długiej eksploatacji na tego typu fale podczerwieni;

– Średnie fale podczerwieni, które są rodzajem promienników na podczerwień wykorzystujących włókno węglowe, czego najlepszym przykładem jest Promiennik OASI. Dają małą poświatę i pozwalają ogrzać osobę, która znajduje się tuż obok. Średnia fala umożliwia też ogrzewanie pomieszczeń, a sama penetracja tkanek skóry jest znikoma. Dlatego ten typ ogrzewania daje komfortowe uczucie ciepła bez dyskomfortu przez dłuższy czas przebywania w mieszkaniu.

– Długie fale podczerwieni, które mają zastosowanie w większości paneli na podczerwień. Nie emitują poświaty i sprawdzają się zarówno do ogrzewania samych pomieszczeń i ich elementów, jak i osób wewnątrz. Używa się ich w domach, a także na zewnątrz. Zaletą jest penetracja tylko wierzchniej warstwy skóry, co jest bezpieczne. Dają odczucia komfortowego ciepła.

Różne kategorie ogrzewania z zastosowaniem na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień posiada pewne kategorie produktów z ich szczególnym przeznaczaniem. I tak, możemy np. wskazać na energooszczędne grzejniki na podczerwień, które uważa się na najbardziej oszczędne. Zużycie energii jest najmniejsze, co pozwala również zaoszczędzić na wysokości rachunków.

Innym rodzajem są domowe i biurowe panele na podczerwień, które uważa się za efektywne, wydajne i sprawdzające się w domu i w miejscach pracy.

Jeszcze inną, wyróżnioną kategorią jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień są łazienkowe panele na podczerwień, które dają możliwość np. suszenia ręczników. Są wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Do ostatniej kategorii można, z kolei zaliczyć przemysłowe panele na podczerwień, umieszczane np. na tarasach i w miejscach, gdzie inne formy ogrzewania nie sprawdzają się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here