Przydatne informacje na temat przeszczepu włosów

Zadbane włosy są oznaką zdrowia i siły organizmu. Niestety czasami pojawiają się problemy związane z nadmiernym wypadaniem. Na skórze głowy tworzą się nagie miejsca, które nie są pokryte włosami. To bardzo stresująca sytuacja. Warto odwiedzić wtedy miejsce, jakim jest klinika włosa Warszawa, aby dogłębnie się przebadać i skonsultować z trychologiem.

Przeszczep włosów Warszawa

Na czym polega przeszczep włosów? To procedura medyczna, w trakcie której z wybranego fragmentu na skórze głowy pacjentach pobierane są tak zwane grafty. To cebulki włosowe wraz z mieszkiem oraz fragmentem skóry. Są one następnie przeszczepiane tam, gdzie włosów brakuje. Przeszczepianie włosów to niezwykle precyzyjny zabieg.

Przeszczepianie włosów Warszawa – przebieg procedury

Jeszcze jakiś czas temu przeszczep włosów był dosyć inwazyjnym zabiegiem. Obecnie, ze względu na to, że w czasie przeszczepu korzysta się z tak zwanych robotów medycznych, wszystko przebiegach szybciej, sprawniej i bardziej precyzyjnie. Pacjenci szybciej dochodzą do siebie, rekonwalescencja trwa krócej. Jednocześnie efekty zabiegu są również lepsze.

Przeszczepianie włosów Warszawa – ceny

Za przeszczep włosów każdy pacjent płaci z własnej kieszeni. W Polsce przeszczep włosów nie jest metodą leczenia, która jest refundowana w ramach ubezpieczenia NFZ. Ile kosztuje przeszczep? Warto skontaktować się z miejscem, jakim jest Klinika włosa warszawa, aby uzyskać konkretne informacje na ten temat. Z reguły koszty uwarunkowane są między innymi tym, jak dużo graftów musi zostać pobranych, a następnie wszczepionych.

Przeszczep włosów Warszawa – efekty

Kiedy pojawią się efekty przeszczepu? Każdy pacjent musi uzbroić się w cierpliwość, ponieważ włosy muszą po prostu wyrosnąć. Z reguły pierwsze efekty pojawiają się po pięciu lub sześciu tygodniach. To tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatne włoski, które przypominają te u małego dziecka. Jeśli pojawią się w tych miejscach, w których wcześniej skóra była naga, to znak, że przeszczep się powiódł. Później trzeba dbać o te wrażliwe miejsce, między innymi poprzez delikatną pielęgnację, ale też odpowiednią dietę i suplementację. W końcu silne i zdrowe włosy biorą się z diety człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here