Smartwatche

Tak jak coraz mniej osób dorosłych nosi na ręku klasyczny zegarek, tak również dzieci nie chcą nosić tego typu rzeczy. Trudno się dziwić. Przecież to właśnie dzieci i młodzież chłoną wszelkie nowości oraz szybko i w naturalny sposób przyswajają nowinki technologiczne. Jest to sprawa oczywista i musimy się do tego przyzwyczaić. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się smartwatche (smartbandy). Jednak warto podkreślić, że nie są to tylko rozbudowane zabawki w formie zegarka. Mogą stać się przyjacielem każdego rodzica, który troszczy się o swoje dziecko.

Jakie funkcje posiadają dziecięce smartwatche?

Smartwatch, w odróżnieniu od tradycyjnego zegarka posiada szereg dodatkowych funkcji, które przydają się w codziennym życiu. Smartwatch dla dzieci to zegarek inteligentny. Poza wskazywaniem aktualnej godziny posiada również niektóre właściwości smartfonu. Przy czym trzeba zaznaczyć, że może być używany w komplecie ze smartfonem, jak również stanowić samodzielne urządzenie. Jest to istotna informacja dla rodziców, którzy z różnych względów jeszcze nie wyposażyli dziecka w smartfon.

Wśród szeregu funkcji smartwatchów dedykowanym dzieciom znaleźć można możliwość odbierania, odrzucania i wykonywania połączeń. Na urządzeniu wyświetlają się numery lub nazwy połączeń. Smartwatche z systemem Android wyświetlają również wiadomości SMS i MMS. Przydatną funkcją jest ustawienie dźwięku połączeń przychodzących oraz synchronizacja kontaktów i historii połączeń.

Smartwatche to również urządzenia audio. Muzyka może być odtwarzana z samego zegarka, jak również z umieszczonej w nim karty pamięci. Ponadto dzieci szczególnie chętnie korzystają z wbudowanego w urządzenie aparatu fotograficznego. Pożytecznymi funkcjami są również budzik, krokomierz oraz kalendarz.

Smartwatch ułatwia kontrolę rodzicielską

Smartwatch jest narzędziem, które doceni każdy troskliwy rodzic. Często zdarza się, że dziecko podczas zabawy nie słyszy, gdy do niego dzwonimy. Telefon zazwyczaj jest schowany głęboko w plecaku. Natomiast jeśli dziecko posiada smartband, to jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że będzie je miało przy sobie na ręku. Dzięki temu w każdym momencie można zadzwonić do dziecka i upewnić się, że wszystko jest z nim w porządku i jest bezpieczne.

Niektórym rodzicom szczególnie może przypaść do gustu będący na wyposażeniu wielu smartwatchów – monitor snu. Dzięki tej opcji można sprawdzić jakość snu dziecka.

Smartwatch jako pomysł na prezent dla dziecka

Gdy nadchodzą urodziny, święta lub Dzień Dziecka często zastanawiamy się co kupić dziecku na taką okazję. Smartwatch może być świetnym pomysłem na prezent. To jednocześnie funkcjonalne urządzenie, jak i stylowy dziecięcy gadżet. Współczesne dzieci i młodzież spędzają wiele czasu w Internecie i korzystają z różnych portali społecznościowych. Smartwatch wysyła powiadomienia dźwiękowe o nadejściu wiadomości z różnego rodzaju aplikacji, takich jak Facebook lub Skype.

Smartwatche sprzedawane przez Edibazzar występują w szerokiej ofercie wzorniczej. Wygląd zegarka można dostosować do wieku, płci i upodobań dziecka. Niektórym użytkownikom przypasuje kwadratowa tarcza, innym owalna. W ofercie znajdują się smartwatche w różnych kolorach i stylach. Wyjątkowo atrakcyjne dla dzieci są urządzenia, których obudowa jest w intensywnych barwach (czerwony, różowy, niebieski, żółty).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here