Jest ciekawym przykładem gotyckiej architektury, któremu warto poświecić nieco więcej uwagi z kilku względów. Kościół św. Marcina to ciekawa historia oraz piękna architektura, dzięki czemu Wrocław może nas zachwycić obiektem wyjątkowym. Dlaczego kościół św. Marcina może się okazać interesującym punktem w programie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska?
Kościół św. Marcina przyciąga swą gotycką formą oraz niewielkimi rozmiarami. Mimo dość skromnej formy, jest on jednym z najważniejszych obiektów na terenie Ostrowa Tumskiego. Wiadomo, że dawniej był on częścią piastowskiego zamku i służył jego mieszkańcom jako kaplica. Dziś jest jedyną pamiątką po książęcej rezydencji oraz jedną z najstarszych budowli, jakimi może się pochwalić Wrocław. Turyści, którzy chcą w czasie wycieczki po mieście ujrzeć miejsca niezwykle ważne w dziejach tego miasta, chętnie odwiedzają kościół św. Marcina. To jedno z tych miejsc, które dla Polaków żyjących w przedwojennym Breslau było miejscem bardzo ważnym. To tu spotykali się członkowie Związku Polaków w Niemczech spod „Znaku Rodła”, tu aż do 1939 roku odprawiano msze po polsku. Odbudowany po zniszczeniach wojennych kościół zachwyca też swą architekturą oraz pięknym otoczeniem, a znajdujące się w jego pobliżu atrakcje są dodatkową zachętą do odwiedzenia tego miejsca.
Wycieczki po tak wspaniałym mieście, jakim jest Wrocław, każdemu mogą sprawić wiele radości. Szansa na zapoznanie się z cennymi zabytkami sakralnej architektury sprawia, że do stolicy Dolnego Śląska chętnie zaglądają miłośnicy historii i sztuki, dla których możliwość zwiedzenia najstarszych zabytków w tym mieście jest nie lada gratką.

http://www.rodzinne-wakacje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here