Sztuka rozświetlania ogrodu, czyli nowoczesne lampy ogrodowe

0
1690

Choć zima to czas, gdy nasze domowe ogrody wpadają w stan uśpienia to właśnie teraz mamy doskonałą okazję, by zatroszczyć się o ich oświetlenie, a przede wszystkim lampy ogrodowe. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – ceny tego typu sprzętów są zdecydowanie niższe w zimie, niż wiosną, czy latem, a więc kiedy trwa prawdziwy ogrodowy sezon. Z tego też powodu zachęcamy do lektury naszego artykułu, aby zorientować się w rodzajach lamp i wybrać najlepszy dla siebie i swojego ogrodu, wariant.

Długie, letnie wieczory

Czy można sobie wyobrazić coś przyjemniejszego, niż długie letnie wieczory spędzane z najbliższymi w naszym przydomowym ogrodzie, lub na działce za miastem przy lampce wina? Aby móc w pełni się nimi cieszyć nie wystarczy tylko taras, czy specjalna altana. Równie ważne jest odpowiednie oświetlenie, które pozwoli stworzyć szczególną atmosferę. W tym celu przydadzą nam się zarówno świece, jak i profesjonalne lampy ogrodowe. Obecnie na rynku oświetlenia znajdziemy wiele ich rodzajów. Przykładem mogą być te zgromadzone w sklepie Multilampy, jakie znajdziecie pod poniższym adresem: www.multilampy.pl/lampy-stojace-ogrodowe. Jak jednak dobrze rozeznać się przy takim wyborze? Jaka lampa ogrodowa będzie dla nas najlepsza? W poniższym akapicie piszemy o ich rodzajach, a także o tym, czym kierować się przy robieniu zakupów.

Lampy ogrodowe – rodzaje

Do jednego z najpopularniejszych rodzajów lamp ogrodowych należą lampy tarasowe, które nie tylko oświetlają sam taras, ale również ogród, jaki rośnie zwykle w jego pobliżu. Z ich pomocą stworzymy odpowiedni klimat w czasie tarasowych spotkań z przyjaciółmi i równocześnie pochwalimy się przed nimi naszymi roślinami. Do tej kategorii możemy zaliczyć także różnorakie kinkiety, montowane na zewnętrznej ścianie domu. W internetowych sklepach znajdziemy zarówno bardziej klasyczne, jak i nowoczesne modele tego typu oświetlenia.

Jeśli nasz ogród jest rozległy, a nam zależy nie tylko na rozświetleniu w nim jednego punktu, jak na przykład altana, to powinny nas zainteresować lampy ogrodowe stojące. Ich położenie pozwala na dobre orientowanie się w terenie nocą. Tego typu lampy służą również jako oświetlenie podjazdu, prowadzącego do naszego domu.

Oprócz lamp tarasowych i stojących, nie zapominajmy także o tych jakie oświetlą wnętrze samej altany, czy też znajdą się na tarasowym stole. Choć główne oświetlenie pełni nadrzędną funkcję, to jego mniejsze warianty w przeważającej części odpowiadają za wpływanie na atmosferę naszych wieczornych spotkań w ogrodzie.

Kwestia stylu

Warto aby oświetlenie nie tylko było funkcjonalne, ale też estetyczne. Ogród, jako integralna część naszego domu, powinien być utrzymany w podobnej do niego stylistyce. Dobierajmy więc lampy tak, by pasowały do całości aranżacji. Oczywiście, od tej zasady są wyjątki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszej drewnianej altanie, czy też na tarasie, umieścić lampę ogrodową w stylu orientalnym. Takie rozwiązanie może tylko uatrakcyjnić nasze i tak już bajkowe wieczory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here