Wakacje, remont czy zakup sprzętu RTV to najczęstsze sytuacje, które skłaniają nas do zaciągnięcia kredytu bankowego. Stojąc przed taką decyzją nigdy nie należy działać w pośpiechu, gdyż efekty takiego postępowania mogą się okazać dla nas naprawdę kosztowne. O wiele bardziej rozsądnym działaniem będzie sprawdzenie ofert przygotowanych przez poszczególne podmioty bankowe. Oczywiście nie musimy wszystkich propozycji przegadać samodzielnie, gdyż w wielu serwisach internetowych znaleźć można aktualne rankingi produktów kredytowych, a także informacje o licznych promocjach, dzięki którym nasze oszczędności mogą okazać się znaczące.

Wielu z nas obawia się ofert promocyjnych, gdyż najeżone są one licznymi „gwiazdkami”, jednak warto je wziąć pod uwagę, ponieważ nierzadko pozwalają na znaczne oszczędności. Zwykle warunkiem jest przeniesienie konta i aktywne z niego korzystanie lub spełnienie innego warunku, który niekoniecznie musi być dla na uciążliwy. Jeśli przestudiujemy dokładnie regulamin, nic nie będzie dla nas zaskoczeniem.

Co ważne, analizując oferty poszczególnych banków powinniśmy porównywać nie oprocentowanie nominalne, ale RRSO, czyli rzeczywistą roczna stopę oprocentowania. Wielu z nas o tym zapomina i daje się nabrać na liczne reklamy, które przekonują o niezwykle lekkich ratach czy łatwych do poniesienia kosztów. O ile zastosujemy się do powyższych wskazówek, nie dokonamy niewłaściwego wyboru i nie zdecydujemy się na kredyt, który okażę się początkiem poważnych problemów finansowych.

http://dominikum.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here