Zasady leasingu dla wielu osób wciąż nie są zbyt jasne. To właśnie ta niepewność w związku z zakresem działania usługi sprawia, że mnóstwo osób rezygnuje z niej już w przedbiegach, nie myśląc nawet o tym, co takiego byliby w stanie na niej zyskać. A przecież leasing to nie tylko sam wynajem. Oczywiście jest to jego główna cecha, jednakże gdy okres trwania umowy mija, w większości przypadków (o ile tylko zostanie to zaznaczone w umowie) wypożyczane auto można odkupić, a wtedy robi się to po naprawdę korzystnej cenie, za jaką nigdy w życiu nie dostałoby się podobnego samochodu w normalnym salonie i przy normalnej transakcji kupna. Zalety leasingu nowego auta jak abonament na tym oczywiście się nie kończą. Nie można też powiedzieć, że działają one zawsze, bo w zależności od sytuacji dojdzie do uwidocznienia i uwypuklenia tylko niektórych z nich. Na pierwszy rzut oka leasing samochodu przypomina wynajem mieszkania, tyle że zmianie ulega przedmiot umowy. Nieco inne są też jej warunki i zasady. Po głębszym poznaniu tematu każdy jednak dojdzie do wniosku, że ten leasing nie jest wcale taki zły i nie ma powodu ku temu, by się go szczególnie obawiać.
Najważniejsze zalety leasingu samochodu
Ważne w leasingu jest to, że dzięki niemu człowiek pozyskuje auto, którego naprawdę potrzebuje. Zdobywa je nawet w sytuacji, gdy akurat nie dysponuje jakąś większą gotówką i np. nie jest w stanie pożyczyć jej w banku. Teoretycznie przy tego rodzaju okolicznościach pewnym wyjściem okazują się kredyty pozabankowe, jednakże one powinny być taką ostateczną ostatecznością, tak więc lepiej nie brać ich wyłącznie po to, by zrealizować marzenie o posiadaniu nieco lepszego auta o lepszych parametrach. Co innego leasing. On nie jest dla leasingobiorcy żadnym ryzykiem, albowiem nikt nie udzieli go osobie, która nie będzie w stanie wywiązywać się w warunków umowy. Leasing przypomina kredyt, jednakże nim nie jest. Mimo iż pozostaje on rozwiązaniem bezpiecznym, na pewno o niebo bezpieczniejszym od chwilówek, dużo łatwiej jest go zaciągnąć niżeli taki typowy kredyt w banku (nawet bardzo niewielki). Leasing samochodu wbrew pozorom nie wychodzi też jakoś szczególnie drogo, choć oczywiście wszystko zależy od tego, na jakie auto będzie on zaciągany.
Mimo wszystko w przypadku leasingu samochodu te koszty od samego początku do samego końca są jasne. Nie ma tu miejsca na żadne dodatkowe opłaty. Nie ma żadnych dziwnych treści zapisanych niewielkim druczkiem, które miałyby tylko obciążyć dodatkowo leasingobiorcę, a leasingodawcy zapewnić dodatkowe finanse. W przypadku leasingu opłaty są związane wyłącznie z użytkowaniem pojazdu. Oczywiście w dużym stopniu uzależnia się ich wielkość od rodzaju pojazdu (im lepszy model, tym wyższe opłaty), ale i to bywa wręcz pewną zaletą, bo jeśli komuś niepotrzebne są jakieś super nowoczesne bryki, a jedynie coś, co będzie dobrze jeździć i za co niewiele zapłaci, zawsze otrzyma on do wyboru przynajmniej kilka pojazdów dostępnych w promocyjnych cenach. Na takie auta obowiązują po prostu pewne zniżki. Oczywiście nie są one dostępne absolutnie zawsze, ale jednak leasingodawcy chętnie z nich korzystają i je oferują, bo wiedzą, że w ten oto prosty sposób zdobędą dla siebie wielu nowych klientów, kusząc ich właśnie atrakcyjnie niskimi cenami swoich usług.
Kalkulator leasingu
A skoro opłaty leasingu od samego początku do samego końca są jawne i jasne, jeszcze przed jego zaciągnięciem można je sobie sprawdzić i dowiedzieć się, ile zapłaci się za wypożyczenie wybranego auta. Jak więc dokonać takowych obliczeń? Całe szczęście na pewno nikt nie musi robić tego ręcznie, bo od tego są właśnie różne internetowe narzędzia, by pomagać ludziom w realizacji tego typu działań. Jednym z tych narzędzi będzie kalkulator leasingu na www.vwfs.pl. Wystarczy w ciągu krótkiej chwili uzupełnić go odpowiednimi informacjami, aby po równie krótkim czasie otrzymać w odpowiedzi wynik z przewidywanym kosztem leasingu. Warto wtedy dowiedzieć się od razu, oczywiście bezpośrednio u leasingodawcy, czy istnieje jakiś sposób na to, by jeszcze bardziej obniżyć koszty leasingu.