Czy warto usuwać blizny

W obecnych czasach bardzo popularne stało się laserowe usuwanie blizn. Jest to bardzo skuteczny sposób na korekcję wszelkich niedoskonałości skórnych. Warto zaznaczyć, że laseroterapia ceniona jest przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo zastosowania, a także niesamowitą precyzję.

Laserowe usuwanie blizn

Warto pamiętać, że promień lasera może dotrzeć do głębszych warstw skórnych. Dzięki temu pobudza się ją do regeneracji. W ten sposób laser całkowicie pozbywa się niechcianych blizn. W czasie zabiegu laserowego usuwania blizn najczęściej stosuje się nowoczesne urządzenia. Będą one precyzyjnie emitować światło, które dociera do tkanki podskórnej oraz skóry właściwej.

Reakcja fototermiczna powoduje, że powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają naturalny proces odbudowy skóry pacjenta. Rezultatem tego zjawiska będzie zwiększona produkcja kolagenu – jest to substancja odpowiedzialna za prawidłową kondycję skóry człowieka.

W jaki sposób usuwane są blizny?

Jeśli mowa o działaniu lasera, to inicjować on będzie autoodnowę skóry. Dzięki temu nowe tkanki stają się o wiele gładsze i jaśniejsze. W ten sposób blizna staje się mniej widoczna dla ludzkiego oka. W wielu klinikach do zabiegów usuwania blizn używany jest laser frakcyjny CO2 Fraxis. Cechuje się on wysoką skutecznością, a także silnym działaniem.

Laser stymuluje znajdujące się w tkankach fibroblasty. Są one odpowiedzialne za produkowanie kolagenu oraz elastyny – mowa tutaj i białkach, które są budulcem tkanki łącznej. Ponadto są odpowiedzialne za elastyczność, a także napięcie skóry. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wykorzystane lasera CO2 będzie przynosiły zadowalające efekty już po pierwszym wykonanym zabiegu usuwania blizn.

Dlaczego usuwane są blizny?

Dzięki laserowi blizny oraz przebarwienia są o wiele mniej widocznej. Warto zaznaczyć, że laser frakcyjny znajduje szerokie zastosowanie w usuwaniu różnego rodzaju blizn. Mowa tutaj o bliznach chirurgicznych, a także potrądzikowych.

Dużo pacjentów obawia się bólu w czasie zabiegu usunięcia blizn. Jednakże sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jedyne co można odczuć to delikatne pieczenie, a także szczypanie. Z tego powodu nie warto bać się terapii laserowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here