Na rynku dostępnych jest wiele wysokopółkowych zegarków. Jednak w internecie powstają co rusz to nowe strony, które oferują tańsze „zamienniki” markowych modeli. Czy w związku z tym warto zapłacić więcej, a mieć oryginalny zegarek? Czy jakość tańszych jest porównywalna do tych drogich?

Drogi znaczy jaki?

Jeśli chodzi o cenę zegarka, to jest to bardzo indywidualna sprawa. Dla jednej grupy osób wydatek rzędu kilku tysięcy złotych jest całkowicie normalny i zrozumiały, a dla innych 500 zł to 1/3 wypłaty i nie zastanawiają się nawet nad kupnem takich modeli. Trzeba mieć zatem na uwadze, że markowe, popularne zegarki kosztują i to nie mało. Jeśli więc decydujemy się na zakup, warto wiedzieć, za co w rzeczywistości płacimy.

Prestiż

Wiele osób uważa, że zegarek świadczy o statusie społecznym. Im droższy model na ręce, tym jesteśmy poważniej postrzegani. Można śmiało stwierdzić, że od lat zegarek w kontaktach międzyludzkich pełni funkcję naszej wizytówki. Jest on również formą komunikacji niewerbalnej. Jeśli wydaje nam się, że ten niewielki element umknie czyjejś uwadze, to nic bardziej mylnego. Po pierwsze na zegarki spoglądamy podświadomie, a po drugie są one bardzo widoczne na naszym nadgarstku. Inne wrażenie zrobimy na rozmówcy, który dostrzeże na naszej ręce wysokiej jakości zegarek odpowiednio dopasowany do reszty ubioru, a inne, gdy będziemy mieli zwykły, sportowy model. Lub co gorsza – jeśli będziemy posiadać podróbkę prestiżowego zegarka, którą nasz rozmówca bez problemu rozpozna. Trzeba pamiętać, że na wielu stanowiskach zawodowych to właśnie zegarek, obok garnituru, koszuli i butów, jest głównym narzędziem podczas pracy. Ponadto czasomierz jest równoznacznikiem punktualności, perfekcji, a nawet sukcesu. Czy nie chcielibyśmy, aby właśnie tak postrzegali nas inni?

Wspomnienia

Nie bez przyczyny zegarki są często kupowane jako prezenty na wyjątkowe okazje, m. in. osiemnaste urodziny, rocznice, uzyskanie tytułu magistra itp. Dobrej jakości czasomierz nie pozwoli nam o tych momentach zapomnieć przez wiele lat. Niewiele jest rzeczy, które użytkowane na co dzień i choćby odpowiednio pielęgnowane, przetrwają całe nasze życie. A wysokogatunkowy zegarek tak!

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Kosztowne, markowe zegarki są wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, z wysokiej jakości materiałów. Ich piękny design sprawia, że są niezwykle oryginalne i nie da się przejść obok nich obojętnie. Wysokopółkowe modele są wyposażone w szafirowe szkło, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania niż ich tańsze odpowiedniki. Jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że uszkodzimy zegarek, to bez najmniejszego problemu naprawimy go w autoryzowanym serwisie. W przypadku, gdy dojdzie do awarii tańszych, niemarkowych produktów, to w większości będziemy musieli się z nimi pożegnać, wyrzucając je po prostu do kosza.

Jeśli nie do końca jesteśmy przekonani o zakupie markowego zegarka, warto wejść na stronę e-zegarek.pl i zrobić małe rozeznanie. Porównajmy wygląd, wykonanie, jakość użytych materiałów i ogólne pierwsze wrażenie. Być może okaże się to bardzo pomocne w podjęciu odpowiedniej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here