Jak dbać o soczewki

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie skierowane do osób zmagających się z różnego rodzaju wadami wzroku – krótkowzrocznością, nadwzrocznością, prezbiopią czy astygmatyzmem. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem i przekonują do siebie osoby, które do tej pory pozostawały wierne tradycyjnemu rozwiązaniu, jakim są okulary. Soczewki mają bowiem wiele zalet i świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji – chociażby zimą, kiedy nie parują, a także latem, kiedy nie uniemożliwiają założenia okularów przeciwsłonecznych. Ponadto bez problemu można uprawiać w nich różne formy aktywności fizycznej, co również jest niewątpliwym ułatwieniem dla wielu osób.

Jak dbać o soczewki?

Należy jednak pamiętać o tym, że o soczewki kontaktowe należy dbać w odpowiedni sposób. Oczywiście mowa tutaj nie o wariantach jednodniowych, a soczewkach wielokrotnego użytku. Czyszczenie ich powinno odbywać się przy użyciu specjalnego płynu do pielęgnacji soczewek. Nie zajmuje to wiele czasu, a jest w stanie zapewnić komfort użytkowania oraz pomóc w zadbaniu o zdrowe oczy. O czym należy pamiętać podczas czyszczenia soczewek? Przede wszystkim bardzo ważne jest uprzednie umycie i osuszenie rąk, które jest w stanie wykluczyć ryzyko podrażnień. Drugą ważną kwestią jest zaczynanie zawsze od tego samego oka przy zdejmowaniu oraz zakładaniu soczewek. Zawsze należy czyścić je od razu po zdjęciu i nie używać do tego wody z kranu! Dlaczego? Gdyż może ona być zanieczyszczona, co niekorzystnie wpłynie na soczewki, a co za tym idzie – oczy. W tym celu najlepiej sprawdzi się specjalny płyn dezynfekujący przeznaczony do czyszczenia soczewek kontaktowych.

Jak czyścić soczewki?

Na początku należy wypełnić czysty pojemnik specjalnym płynem dezynfekującym. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie pierwszej soczewki poprzez umieszczenie jej w zagłębieniu uprzednio umytej i osuszonej dłoni. Aby umyć soczewkę, należy wycisnąć kilka kropel płynu dezynfekującego, a potem delikatnie pocierać palcem o jej powierzchnię w celu dokładnego wyczyszczenia. Bardzo ważne jest również staranne wypłukanie soczewki, a na koniec umieszczenie jej w czystym pojemniku, o którego czystość również powinniśmy dbać. Wszystkie kroki należy powtórzyć w przypadku drugiej soczewki. Nie jest to skomplikowane i już po kilku dniach czyszczenie soczewek nie powinno sprawiać żadnych trudności. Ważne jest, aby wybierać płyn do mycia soczewek, który wyprodukowany został przez sprawdzonego producenta, aby być pewnym jego jakości – przeczytaj więcej na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/porady-dla-nowych-uzytwkonikow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here