Koszula damska – ubranie nie tylko do pracy!Koszula damska – ubranie nie tylko do pracy!

Przywykłyśmy do tego, że kiedy pomyślimy o koszuli damskiej, to szybko przychodzi nam do głowy jej typowo elegancki fason – biała, taliowana i zapięta na ostatni guzik. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyny pomysł na wprowadzenie koszul do naszej garderoby. Stwierdzenie, że dużej części kobiet koszula bardziej kojarzy się ze strojem na co dzień wcale nie będzie przesadzone.

Fakt, że w codziennych stylizacjach sięgamy po koszulę nie powinien już zaskakiwać. Nie jest to co prawda ten sam fason, który nadaje się na biznesowe spotkania, ale ta odrobina mniej elegancji wcale nie działa na jej niekorzyść. To, jak wiele ciekawych, casualowych koszul możemy dostać widać w ofercie sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszule. Chociaż tematem artykułu będą właśnie eleganckie koszule damskie, to zdecydowanie warto sięgnąć po fasony mniej formalne. Szczególnie, jeśli po prostu lubimy siebie w koszuli.

Białe koszule damskie – klasyka damskiej elegancji

Chyba żadna kobieta nie zaprzeczy, że biała koszula damska kojarzy się nam głównie z podniosłymi okazjami. Towarzyszyła nam nam przez większość życia – nosiłyśmy ją na apelach w szkole, później na ważnych egzaminach, by wreszcie przejść do rozmów o pracę i ważnych spotkań biznesowych. Takie ubranie kojarzy się nam jednoznacznie – z elegancją. Każda sytuacja, która wymagała od nas najpierw galowego ubioru, a potem eleganckiego stroju, podsuwa nam pomysły na wykorzystanie w naszej stylizacji białej koszuli.

koszula asymetryczna

Aktualnie na rynku dostępnych jest zdecydowanie więcej modeli koszul damskich w tym kolorze, niż standardowa, taliowana koszula z listwą z guzikami. Wiele przykładów potwierdzających te twierdzenie można znaleźc pod adresem https://zoio.pl/. W tym sklepie internetowym dostępne są fasony z gipiurą, wiązaniem, czy falbanami. Każdy z nich może wprowadzić odrobinę urozmaicenia do naszej garderoby.

Jeżeli koszula jest naszym strojem do pracy, to musimy mieć na uwadze, że często dress code może nie pozwalać na zbyt wiele fantazji w doborze naszego ubrania. Często jest bowiem tak, że w biurze jest tolerowana tylko elegancka koszula w stonowanym kolorze, ewentualnie w prążki. Jednak wiele firm pozwala na nieco więcej swobody – zarówno w wyborze wzorów, jak i kolorów. Należy pamiętać, że przy wyborze idealnej koszuli trzeba się kierować kilkoma zasadami, żeby wyglądać naprawdę dobrze.

koszula asymetryczna

Jak dobrać elegancką koszulę damską?

Przede wszystkim powinnyśmy brać pod uwagę to, na jaką okazję potrzebujemy koszuli. Jeżeli ma to być ubranie do pracy, to bezwzględnie musi być zgodne z biurowym dress codem. Z tego względu przed zakupami warto się z nim dokładnie zapoznać. Jeżeli jednak mamy mniej ograniczeń przy wyborze koszuli, to możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w postaci koronki, czy ozdobnych falban.

Przy wyborze eleganckiej koszuli damskiej musimy zwracać uwagę na to, żeby listwa z guzikami się nie rozchylała. Z taką sytuacją możemy mieć do czynienia kiedy siadamy, lub się pochylamy. Nie wygląda to estetycznie i zdecydowanie takich ubrań powinnyśmy unikać.

koszula

W sklepie warto jest również mierzyć koszule, które pozornie nie są w naszym rozmiarze. A przede wszystkim – zawsze warto jest mierzyć! Elegancki model musi być naprawdę dobrze dopasowany, żeby prezentował się na nas korzystnie. Z tego względu zakupy bez uprzedniego zmierzenia kupowanej rzeczy mogą się okazać niewypałem, bo rozmiary bardzo często się od siebie różnią. Nawet w obrębie jednej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here