Maseczki na twarz zawierają w sobie wysoko skoncentrowane składniki aktywne, dlatego pozwalają osiągnąć szybkie efekty pielęgnacyjne, choć nie można ich stosować codziennie. Aby zwiększyć działanie maski, należy aplikować ją na czystą, wypeelingowaną skórą, najlepiej przed snem, gdyż w nocy skóra intensywnie regeneruje się.
Przed nałożeniem maseczki na twarz przygotuj skórę
- Oczyszczanie twarzy
Pielęgnacyjne maseczki do twarzy zadziałają lepiej, jeśli przed ich aplikacją skóra będzie odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim należy ją dokładnie oczyścić z brudu, potu i resztek makijażu. Do tego świetnie sprawdzi się miękka rękawica do demakijażu Glov, dostępna na stronie internetowej: https://glov.co/pl/. Produkt jest hipoalergiczny, nie podrażnia oraz nie powoduje zaczerwienień. Spełnia oczekiwania osób z cerą tłustą, mieszaną, a także suchą i wrażliwą. Przed użyciem, rękawicę wystarczy tylko nawilżyć wodą i zmywać makijaż z twarzy wykonując okrężne ruchy.
- Peeling skóry twarzy
Peeling to preparat, który usuwa martwy naskórek zalegający na twarzy. Regularne złuszczanie skóry pobudza procesy regeneracyjne cery, poprawia krążenie krwi, wygładza ją, oczyszcza, a także powoduje, że składniki aktywne zaaplikowane na nią wnikają w głąb skóry znacznie lepiej, dlatego przed nałożeniem maseczki warto wykonać delikatny peeling twarzy.
- Tonizacja
Tonizacja skóry twarzy po oczyszczaniu przywraca jej naturalne pH. Dodatkowo użycie toniku przygotuje cerę na przyjęcie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych takich jak: maseczki.
Jak zwiększyć skuteczność działania maseczki?
Aby maseczka do twarzy zadziałała lepiej, warto stosować ją wieczorem. Przed snem skóra rozluźnia się i przygotowuje się do intensywnej regeneracji, dlatego jest w stanie zaabsorbować więcej składników aktywnych zawartych w kosmetyku. Dodatkowo maski można stosować podczas kąpieli. Wysoka temperatura delikatnie rozszerzy pory, przez co składniki kosmetyku swobodnie wnikną do głębszych warstw skóry.
Wybierając maski w płacie, należy pamiętać, aby nakładając je zwracać szczególną uwagę na to, czy materiał ściśle przylega do skóry. W innym wypadku składniki aktywne zawarte w kosmetyku nie zadziałają, tak jak powinny. W przypadku masek w płacie trzeba uważać na takie miejsca, jak: okolice oczu, nosa i brzegi twarzy.
Maseczki do twarzy a rodzaj cery i problemy skórne
Najbardziej skuteczne w działaniu są maseczki do twarzy dobrane odpowiednio do typu i indywidualnych potrzeb cery. Rynek kosmetyczny oferuje bogaty wybór kosmetycznych maseczek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W kosmetykach należy szukać odpowiednich składników aktywnych, np.:
- Maseczki ujędrniające zawierają takie składniki jak: kolagen, jagody goji, retinol.
- Maseczki nawilżające: kwas hialuronowy, aloes, masło shea, miód, algi morskie.
- Maseczki rozświetlające: witamina C, borówka, ekstrakt z pereł, witamina B3.
- Maseczki łagodzące: biała glinka, ceramidy, zielona herbata, ogórek, aloes, woda termalna, witamina PP.
- Maseczki przeciwstarzeniowe: śluz ślimaka, peptydy, koenzym Q10, złoto, niebieska glinka.
- Maseczki odżywiające: glinka zielona syberyjska, dzika róża, malina, olej z rokitnika, witamina A, poziomki.
- Maseczki oczyszczające: bambusowy węgiel drzewny, dziegieć.