Alwernia to miejscowość wyjątkowa, do której w czasie wycieczki po okolicach Krakowa z pewnością warto zajrzeć. Jakie atrakcje czekają tu na turystów szukających niezwykłych atrakcji oraz mocnych wrażeń? Czym może nas zaskoczyć niewielka, lecz pełna wyjątkowych skarbów Alwernia?
Alwernia to jedna z ciekawszych miejscowości na terenie Małopolski. To ciekawe miasto i stolica gminy, które może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami. Już sama nazwa miasteczka intryguje i przyciąga turystów. Skojarzenia z włoską La Verną – miejscem, w którym św. Franciszek w 1224 roku otrzymał stygmaty – nie są przypadkowe. La Verna, będąca jedną z miejscowości odwiedzonych przez Krzysztofa Korycińskiego w czasie jego włoskiej pielgrzymki, tak zaintrygowała Krzysztofa Korycińskiego, że po powrocie do kraju postanowił on założyć własne sanktuarium. W Alwerni powstał zatem klasztor benedyktyński, obok którego powstało z czasem niewielkie miasteczko. Alwernia, pięknie położona i przyciągająca swą historią, jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika podróży. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu na terenie tego miasta?
Alwernia to przede wszystkim wspaniały rynek, przy którym zachowało się wiele ciekawych domów. Każdy z nich może się pochwalić długą historią oraz unikalną formą, każdy z nich ma ogromną wartość. Kolejną atrakcją miasta jest znajdujące się w pobliżu rynku Muzeum Straży Pożarnej – najstarsza placówka muzealna tego typu w Polsce, którą z pewnością warto zwiedzić. Zachwyca też klasztor bernardynów z XVII wieku, wokół którego powstała Alwernia oraz kościół p. w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, który urzeka wspaniałym wnętrzem oraz licznymi płytami nagrobnymi.

http://www.willagreenhouse.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here