Jak odblokować telefon

PIN lub wzór służący do odblokowania smartfona to absolutna podstawa, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie danych zgromadzonych w pamięci urządzenia. Bez niego, w razie zgubienia, każdy mógłby uzyskać dostęp do poufnych informacji, haseł do kont, prywatnych zdjęć czy archiwów rozmów. By lepiej je chronić, w nowoczesnych smartfonach możemy też skorzystać z opcji blokowania odciskiem palca, a w modelach z najwyższej półki – także poprzez skanowanie twarzy lub tęczówki. Niestety, żadna z tych metod nie gwarantuje nam, że w razie problemów uda nam się uruchomić zablokowany telefon. W takich sytuacjach powinniśmy sięgnąć po jedną z trzech omówionych wyżej metod.

  1. Sposoby na odblokowanie telefonu – program dr.fone
  2. Zablokowane smartfony – dedykowana aplikacja producenta
  3. Odblokowanie telefonu – przywrócenie ustawień fabrycznych

Sposoby na odblokowanie telefonu – program dr.fone

W przypadku, gdy zapomnimy hasła lub wzoru na odblokowanie urządzenia, warto sięgnąć po program dr.fone. Po jego instalacji na komputerze, wystarczy podłączyć do niego telefon, wybrać z listy odpowiedni model i dalej postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na monitorze. Po około dziesięciu minutach hasło powinno zostać zrestartowane. Korzystając z dr.fone możemy odblokować zarówno smartfony działające pod kontrolą Androida, jak i te ze stajni Apple.

Zablokowane smartfony – dedykowana aplikacja producenta

Istnieją też inne sposoby na odblokowanie telefonu. Chodzi tu przede wszystkim o dedykowane aplikacje producenta systemu operacyjnego. W przypadku smartfona z Androidem na pokładzie, po przekroczeniu dozwolonej liczby prób wpisania hasła, na ekranie pojawi się przycisk „nie pamiętam wzoru”. Po jego wpisaniu należy połączyć się z przypisanym do urządzenia kontem. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o smartfony Apple – wówczas powinniśmy podłączyć telefon do komputera w trybie awaryjnym i uruchamiając iTunes, a następnie postępując zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się po wyborze opcji „odtwórz”.

Odblokowanie telefonu – przywrócenie ustawień fabrycznych

Może jednak zdarzyć się, że powyższe metody nie dadzą oczekiwanych efektów. Wówczas pozostaje nam tylko sięgnąć po drastyczniejsze sposoby na odblokowanie telefonu. Najskuteczniejszą z nich jest opcja przywrócenia ustawień fabrycznych. Decydując się na skorzystanie z niej, należy jednak pamiętać, że będzie to skutkowało utratą wszystkich zgromadzonych danych. Jeśli te są dla nas szczególnie ważne i nie możemy pozwolić sobie na ich przepadnięcie, powinniśmy unikać tej metody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here