Każda z nas ma swoje ulubione ubrania, które z racji tego faktu często zakłada. Niestety te w jasnych kolorach szybko nabywają żółtych plam od potu. Połączenie antyperspirantów z potem zostawia na ubraniach nieestetyczne ślady, których ciężko się pozbyć. Bluzka z takimi plamami nie nadaje się już na wyjścia. Szkoda Ci jej prawda? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się żółtych plam od potu z ubrania. Do wyboru masz zarówno domowe środki jak i te sklepowe.

Jak się pozbyć żółtych plam od potu z ubrania

Soda oczyszczona w duecie z wodą utlenioną

Pierwszym z domowych sposobów na usunięcie plam z potu jest użycie mieszanki z sody oczyszczonej, wody i wody utlenionej w proporcjach jeden do jednego. Taką miksturą należy natrzeć plamę i zostawić na ok 45 minut, po czym należy wyprać ubranie z użyciem proszku, w niezbyt gorącej wodzie.

Praktyczny ocet

Niezastąpiony przy wybawianiu żółtych plam z potu może okazać się ocet. Sprawdza się on znakomicie zwłaszcza wtedy, gdy plamy od potu nie są stare. Plamy od potu wystarczy zalać octem i zostawić na kwadrans. Po czy należy ubranie energicznie przeprać w letniej wodzie z proszkiem. Gdyby to nie wystarczyło, wypróbuj mieszankę octu z sodą oczyszczoną. Miksturę zrób w proporcji 2:3 i nałóż na plamy na około godzinę czasu. Na koniec wybierz ubranie.

Wszechstronna sól

Sól wykorzystasz w domu na wiele sposób, w tym do usuwania trudnych plam. Jeśli plamy z potu są delikatne wypróbuj zwykłą sól kuchenną. Przygotuj roztwór soli z wodą i zamocz w nim ubranie z plamami.

Babciny sposób czyli amoniak

Tak sobie z plamami radziły nasze babcie. Amoniak należy stosować z ostrożnością gdyż jest to środek silnie działający. Jeśli nie chcesz zniszczyć ubrania, zwróć uwagę na rodzaj tkaniny. Inaczej należy traktować ubrania z delikatnych materiałów, inaczej kolorowe, czy białe. W przypadku ubrań kolorowych czy z tkanin sztucznych przygotuj mieszankę amoniaku z wodą. Wystarczy jedna łyżeczka amoniaku na litr wody. Taką mieszanką delikatnie pocieramy plamy. Ubrania z białej bawełny można śmiało w takiej mieszance wyprać.

Wybielacz

Wśród produktów ze sklepowej półki możesz sięgnąć po klasyczny wybielacz do tkanin. Pamiętaj, że stosujemy go tylko do białych ubrań. Możesz dodać go do pralki pełnej białego prania. Nie stosuj go do kolorowych rzeczy bo zniszczysz trwale ubranie.

Tabletki do protez

Gdy plamy dotyczą ciemniejszych rzeczy lub kolorowych najlepiej jest użyć tabletek do protez, które mają działanie rozjaśniające żółte plamy. W tym celu rozpuść w misce z wodą 2 lub 3 tabletki, a następnie zamocz w tym ubranie. Zostaw je tak na całą noc. Na koniec tradycyjnie wybierz w pralce.

Kontrowersyjny Domestos

Gdy plamy są bardzo intensywne, możesz użyć domestosa. Ale uwaga możesz go użyć tylko do ubrań z białej, grubszej bawełny. Nalewasz niewielką ilość środka wprost na palmę i energicznie pocierasz przez kilkanaście sekund. Potem wpierw dokładnie płuczesz ubranie pod bieżącą wodą, a na koniec pierzesz w pralce.

Pasta do zębów

Jest w miarę bezpiecznym i skutecznym środkiem. Nakładamy ją na plamę i pocieramy plamę, używając do tego celu szczoteczki. Gdy plama zejdzie, rzecz należy wypłukać i wyprać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here