Koronka w modzie damskiej

0
1333

Koronka wykorzystywana jest w modzie damskiej od wieków – ten niezwykle dekoracyjny, ażurowy materiał ma wiele zalet i walorów, nie tylko estetycznych. Co sprawia, że jest tak popularny? Dlaczego warto pokochać koronkę? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Różne oblicza koronki

Koronka to ażurowa plecionka o wielu zastosowaniach. W modzie damskiej może występować zarówno samodzielnie, jak i w roli ozdobnej wstawki czy dekoracyjnej warstwy wierzchniej naszytej na tkaninę, z której zrobione jest ubranie. Koronka jest materiałem często spotykanym w wyrobach bieliźnianych, sukienkach koktajlowych i różnego rodzaju topach, lecz występuje także w firanach, zasłonach, obrusach i serwetkach oraz innych tekstyliach do wnętrz.

Zalety, za które warto pokochać

Koronka zawdzięcza popularność nie tylko walorom estetycznym, ale i licznym zaletom praktycznym. Przede wszystkim, jest wyjątkowo kobieca i seksowna – pobudza wyobraźnię, działając na mężczyzn (i nie tylko) jak magnes. Ponadto, jako materiał częściowo przeźroczysty, eksponując ciało, ukrywa jednocześnie niedoskonałości skóry. Dzięki naturalnej przewiewności, ażurowy splot sprawdza się zarówno latem, jak i zimą, więc nadaje się na każdą pogodę. Co więcej, koronka pasuje Paniom w każdym wieku.

Koronka uniwersalnie stylowa

Ubrania z ażurowymi wstawkami, takie jak bluzki czy sukienki koronkowe, można łączyć w zestawy o różnej stylistyce. Koronka pasuje bowiem niemalże do wszystkiego, choć wiele zależy od tego, w jaki sposób i w jakim elemencie garderoby została zastosowana. Ubrania koronkowe mogą komponować się dobrze z outfitami formalnymi i oficjalnymi (np. do pracy czy na spotkanie służbowe) oraz codziennymi. Jak dowiadujemy się od ekspertów z Kartes Moda, kobiety wybierają ubrania koronkowe przede wszystkim na wyjątkowe okazje. Jakie?

Koronka uniwersalnie stylowa

Czas na koronkę

Wesele kuzynki, urodziny znajomego, randka z ukochanym czy szalony wieczór w gronie przyjaciół – to wszystko idealne okazje do noszenia ubrań z koronką! Ponadprzeciętnie kobiece, seksowne i delikatne zarazem bluzki, koszule i sukienki koronkowe, świetnie pasują bowiem na wszystkie okazje wymagające wyjątkowej oprawy. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta powinna posiadać w szafie przynajmniej jedno ubranie z zastosowaniem koronki. Z pewnością na jednym się nie skończy – koronka uzależnia!

Wykorzystywana w modzie damskiej od wieków koronka ma różne oblicza. Ta stosowana na wiele sposobów ażurowa tkanina, pasuje do ubrań i stylizacji o różnym charakterze. Pobudzająca zmysły, kobieca koronka, szczególnie dobrze komponuje się z outfitami na wyjątkowe okazje. Ukrywa niedoskonałości skóry, może być noszona niezależnie od pory roku i jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku. Koronka to przyjaciółka każdej kobiety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here