Na co dzień i od święta – buty dla mężczyzn na każdą okazję

0
1449

Katalogi obuwia męskiego są dziś niewiele mniej różnorodne niż obuwia dla kobiet. Sukcesywnie pojawia się coraz więcej modeli, zgodnych z nowymi trendami, jednocześnie bazę oferty obuwniczej dla mężczyzn stanowią nadal modele klasyczne, nie tylko w wersji premium, ale również casualowe – sprawdzone i lubiane przez panów reprezentujących różne pokolenia. Nie brakuje także wzorów bardziej odważnych, dla zwolenników stylu awangardowego oraz cieszących się niesłabnącą popularnością – butów sportowych.

Eleganckie i sportowe?

Czy można połączyć elegancję i styl sportowy? Okazuje się, że takie właśnie połączenia często wybierane są przez mężczyzn i to nie tylko młodszych. Obowiązujące od kilku sezonów trendy na rynku obuwia męskiego wyraźnie wskazują, że zainteresowaniem cieszą się modele charakteryzujące się jednocześnie typowym dla obuwia sportowego komfortem oraz wysoką jakością wykonania.

Sportowa elegancja – tak można określić wiele modeli butów dla mężczyzn, które znajdziemy w katalogach różnych producentów i sklepów obuwniczych. Styl ten jest jednym z najbardziej różnorodnych – zwolennicy tradycyjnych rozwiązań z pewnością zainteresują się butami sportowymi w typowym zestawie kolorystycznym (czarny, granatowy, popielaty, biały, brązowy). Nie oznacza to jednak, że w ofercie handlowej nie można znaleźć modeli bardziej urozmaiconych, dedykowanych młodzieży, choć nie tylko.

Modele sportowe to nie tylko klasyczne wzory, typowe dla różnych dyscyplin sportu, czy też buty trekkingowe, które równie dobrze sprawdzają się w terenie czy na miejskich trotuarach. W ofercie znajdziemy również buty męskie, które moglibyśmy określić jako: obuwie typu sportowego – nawiązujące swoją formą do obuwia sportowego, wyprofilowane w taki sposób, aby zapewnić stopie jak największą wygodę, jednocześnie w warstwie wizualnej przypominające bardziej typ butów casualowych.

Szyk i styl

Mówi się, że w szafie każdej eleganckiej kobiety powinna się znaleźć tzw. “mała czarna” – czyli czarna sukienka, pasująca do niemal każdej okazji. Nie inaczej jest również z niektórymi typami obuwia, także męskiego. Jakie buty spełniają podobną rolę w męskiej szafie? Są to m.in. oksfordy – buty wizytowe, idealnie dopełniające stylizacje klasyczne o specyficznym profilu i migdałowym nosku. 

Nie bez powodu to właśnie ten typ obuwia męskiego uznaje się za ekskluzywny, szlachetny w swojej prostocie i klasyczny w linii bazowej. Oksfordy utrzymane są zazwyczaj w stonowanej kolorystyce – w ostatnich latach szczególnym powodzeniem cieszą się brązy o różnym odcieniu. W tej konwencji mieści się również kolor czarny czy granatowy. 

Zwolennicy przełamywania stylów znajdą także buty wizytowe oferowane jako modele premium, w odważniejszych, a nawet awangardowych zestawieniach kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here